![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5268504
*
nr 526 8504
Spegel
dia 74 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 16:35:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 19:30:09
1
300 kr
23/5 11:13:37
2
500 kr
25/5 22:10:33
3
400 kr
26/5 11:06:39
4
1.300 kr
26/5 13:37:42
5
1.000 kr
26/5 13:54:02
6
1.600 kr
26/5 14:10:20
6
Vinnande bud
26/5 14:11:09
2
1.600 kr
26/5 14:11:44
2
1.900 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 526 8504
Spegel
dia 74 cm
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 19:30:09 | 1 | 300 kr |
23/5 11:13:37 | 2 | 500 kr |
25/5 22:10:33 | 3 | 400 kr |
26/5 11:06:39 | 4 | 1.300 kr |
26/5 13:37:42 | 5 | 1.000 kr |
26/5 13:54:02 | 6 | 1.600 kr |
26/5 14:10:20 | 6 | Vinnande bud |
26/5 14:11:09 | 2 | 1.600 kr |
26/5 14:11:44 | 2 | 1.900 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53